Izotopový ultrajemný měděný prášek je velmi drahý prvek. Není to dáno množstvím použitého materiálu, ale spíše složitou výrobou.  Částice musí být přibližně kulaté a čistota musí být alespoň 99,999 %, velikost částice 10 - 50 µm. Prodejní cenu zjistíte na našem poptávkovém formuláři. K výrobě jednoho gramu tohoto prášku je potřeba mnohonásobně více mědi a mnohem více roztoků, katalyzátorů a přísad. Nejdražší na tomto procesu je však vybavení potřebné k jeho výrobě. Celosvětová roční poptávka po ultrajemném měděném prášku je 12-15 tun. Jako finanční objekt se však používá mnohem větší množství mědi. Kolik měděného prášku zmizelo v bankovních trezorech po celém světě a pravděpodobně se už nikdy nevrátí, nelze ověřit.


Produkt na obrázku je Měděný ingot vysoké čistoty, a to 99,999989%. Využití ingotu je velmi rozsáhlé, od mnoha průmyslových aplikací, až po měděné investiční slitky. Současné aplikace mědi často využívají jednu ze svých vlastností, a to elektrickou vodivost. Měď lze snadno zatáhnout do vodičů a je preferovaným elektrickým vodičem pro většinu zapojení. Nejen, že je měď vysoce vodivá, ale také má vysokou pevnost v tahu a nízkou tepelnou roztažnost a odolává korozi a tečení. Vysoká vodivost mědi také zvyšuje energetickou účinnost elektrických motorů. Měď se také nachází v elektronických zařízeních, jako jsou elektromagnety, vakuové trubice, magnetrony a mikrovlnné trouby. Především pro průmyslové aplikace dodáváme měděné ingoty o čistotě 99,97% - 99,99%.

Měděná katoda 99,97%-99,99% má dobrou elektrickou vodivost, tepelnou vodivost, odolnost proti korozi a zpracovatelské vlastnosti a lze ji svařovat a pájet. Obsahuje méně nečistot, které snižují elektrickou vodivost a tepelnou vodivost, a malé množství kyslíku má malý vliv na elektrickou vodivost, tepelnou vodivost a zpracovatelské vlastnosti. Katodová měď je široce používána v elektrické energii, lehkém průmyslu, strojírenské výrobě, stavebnictví, národním obranném průmyslu a dalších oborech. Používá se pro odpor vinutí různých kabelů, vodičů, motorů, transformátorů, spínačů, desek plošných spojů.

Zlato (chemická značka Au) je chemicky odolný, velmi dobře tepelně i elektricky vodivý, ale poměrně měkký drahý kov žluté barvy. Již od dávnověku byl používán pro výrobu dekorativních předmětů a šperků a jako platidlo. V současné době je navíc důležitým materiálem v elektronice, kde je ceněn jeho nízký přechodový odpor a odolnost proti korozi. Zlato je tu s námi od nepaměti. Už staří alchymisté oceňovali jeho vynikající vlastnosti, díky kterým si vysloužil přezdívku rex metallorum neboli král kovů